0-1
Pierwszy pokój dziecięcy to bardziej przestrzeń dla rodziców. Meble i sprzęty podporządkowane pielęgnacji i opiece nad maleństwem. Przewijanie, karmienie, usypianie… Funkcjonalność i ergonomia są sprzymierzeńcami młodych rodziców. Warto jednak przy projektowaniu wnętrza zawczasu uwzględnić kolejne etapy rozwoju dziecka i przewidzieć jego przyszłe potrzeby.

1-2
Z pełzającego bobasa powoli wyrasta człowiek: wstaje, sięga, otwiera, wyjmuje, dotyka, gryzie, ogląda… Pokój dziecka to równocześnie doświadczalny poligon i estetyczny elementarz. Tylko od rodziców zależy, czy będzie budzić wyobraźnię i kreatywność małego mieszkańca,  czy stanie się magazynem przypadkowych sprzętów i ozdób.

3-6
Przedszkolak to już człowiek o ugruntowanych poglądach: są rzeczy dobre i złe, przepiękne i ohydne, ukochane i straszne. Wnętrze pokoju pełni coraz więcej funkcji. To już nie tylko sen,  czy odpoczynek, ale coraz bardziej kreatywna zabawa, twórczość artystyczna, spotkania z rówieśnikami… Bohaterowie bajek, ulubione motywy, pierwsze fascynacje, preferencje kolorystyczne. Po raz pierwszy mały klient może się świadomie włączyć w proces twórczy przygotowania swojej przestrzeni.

7+
Uczeń nadal mieszka w pokoju dziecięcym ale jego potrzeby są bardziej dojrzałe. Ubywa zabawek, przybywa książek i materiałów szkolnych, rośnie łóżko, stoliczek z krzesełkiem zastępuje biurko. Ciągle jednak jest to pokój pełen koloru, dziecięcych marzeń, tajemnic i emocji. Warto podkreślić we wnętrzu indywidualność jego mieszkańca, eksponować jego pasje, akceptować i rozwijać fascynacje.

12+
Nastolatek to ucieleśnienie buntu. Trochę dorosły a jednak jeszcze dziecko. Jego pokój to twierdza, azyl, wszechświat… To być może ostatni pokój dziecięcy w domu rodziców a równocześnie to właśnie ten pokój, do którego najdłużej się wraca…

0-100
Wnętrza dziecięce łączy jedno: ich mieszkańcy nie oczekują od rodziców najdroższego wyposażenia ale poświęcenia im czasu, uwagi, wyczucia potrzeb i stworzenia przestrzeni do szczęśliwego rozwoju…