Skojarzenia bezpośrednie: szatnia, kopalnia, stocznia albo przynajmniej spory zakład produkcyjny, siłownia, garaż, koszary, basen, przechowalnia bagażu, szkoła…  co te wszystkie miejsca mają wspólnego, że można skojarzyć je z jednym obiektem?

Ha! To LOCKER – czyli po prostu metalowa szafka! Faktycznie generuje industrialne skojarzenia, bo takiż ma rodowód. Prosta w produkcji, modułowa w zestawianiu, łatwa w zachowaniu higieny, niemalże niezniszczalna, idealnie zaspokaja potrzeby użytkowników publicznych miejsc, w których pozostawia się tymczasowo ubrania, bagaż, drobne przedmioty.

Odkąd styl industrialny oficjalnie rozgościł się w salonach od Nowego Jorku po Nowy Sącz, metalowa szafka w prywatnym domowym otoczeniu nie dziwi już, ani nie budzi kontrowersji. Świetnie wygląda w przedpokojach, łazienkach, gabinetach, a w pokojach dziecięcych robi po prostu WOW ?

Locker w zależności od aranżacji może mieć różne oblicza. Odrapany, lekko zardzewiały, z wyraźnymi śladami użytkowania a może nawet wydarzeń historycznych – do wnętrz retro, boho lub industrialnych. Oczyszczony do zera, wypiaskowany, wypolerowany – błyszcząca rakieta, mebel laboratoryjny, glamourowa lśniąca perełka. Przemalowany – w zależności od koloru zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców – może być wesoły, poważny, skromny lub drapieżny. Nie musi być wcale jednokolorowy – przyjmuje z wdziękiem wszelkie dekoracje: pasy, wzory, napisy, logotypy, symbole, graffiti… Nie jest też dedykowany dla konkretnego wieku. Jego wytrzymałość pozwoli przetrwać burze wczesnego dzieciństwa i przeczekać w pełnej krasie do pełnej dojrzałości użytkownika.

Jako mebel z odzysku, dobrze wpisuje się w nurty eko, promujące recycling i dawanie drugiego życia leciwym przedmiotom. Fakt, że w pokoju dziecięcy wykorzystywany jest obiekt, dedykowany faktycznie innym zastosowaniom, dodaje mu jedynie uroku a samo wnętrze czyni niepowtarzalnym.

Poniżej wybór wnętrz, w których locker czuje się, jak w domu.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Pinterest.

Komentarz

0

Co o tym sądzisz? :)