Haft krzyżykowy? Skojarzanie z ludowym rękodziełem natychmiastowe, prawda? Tymczasem technika haftu i odzwierciedlanie wzorów za pomocą kolorowych plusów okazuje się być rewelacyjną metodą zdobienia przedmiotów i przestrzeni.

Jeśli nie masz odwagi, by namalować dziecku mural, bo ręka drży a obrazki wychodzą koślawe i królik zamienia się w psa a żyrafa w krzesło… poszukaj wzoru na krzyżykową haftowankę i nanieś na ścianę siatkę linii, którą następnie wypełnisz kolorami. To po prostu nie może się nie udać a efekt będzie oryginalny i niepowtarzalny.

Krzyżykami można się bawić wszędzie: na ścianie, na tkaninie, na meblach – zwłaszcza te z plecionkami dają pole do popisu kreatywności – można przez nie przewlekać włóczkę lub kolorowe sznurki! Do dekorowania wnętrza można też włączyć dziecko: dobrze przygotowana siatka z zaznaczonymi kolorami może być niczym wielka kolorowanka do wspólnego wypełnienia.

I żeby nie było wątpliwości, haftować można nie tylko kwiatki i motywy roślinne pasujące do romantycnych, rustykalnych pokoików dziewczęcych. W gotowych kolekcjach wzorów hafciarskich można wyszperać perły klasyki motywów męskich: od pojazdów, przez superbohaterów po Star Wars… Wystarczy odrobina dobrej woli 🙂

Poniżej podpowiedzi, jak haft krzyżykowy może zyskać nowe oblicze ?

Wybór foto Pinterest

Komentarz

3
  1. Super pomysłowe 😉

  2. Jak byłam w szkole. Czyli sto lat temu 😀 To pamiętam, że na zajęciach, tylko nie pamiętam jakich. Robiliśmy właśnie takie cudeńka 🙂 Czas do tego wrócić, bo wygląda to przepięknie 🙂

  3. Ooo fajne! Zwłaszcza ten domek na ścianie ?

Co o tym sądzisz? :)