To mogą być zęby rekina w morskiej toni, himalajskie szczyty w śnieżnej odsłonie, piaszczyste wydmy po wysuszony horyzont, zielone pagórki upstrzone białymi barankami, grzbiety dinozaurów… to może też być ocean lub księżycowy krajobraz z gwiazdami w tle, miasto tysiąca dachów i wioska z białymi płotkami. To wszystko przy odrobinie dobrej woli można wyczarować na ścianie dziecięcego pokoju przy pomocy taśmy malarskiej i farby… w dużym uproszczeniu: zygzakowate odcięcie dwóch lub więcej kolorów to kanwa każdego obrazu, jakiego zażyczy sobie mały lokator pokoju dziecięcego.

TO serio nie jest trudne!

 1. Zaplanuj motyw i odpowiednio dobierz kolory. Jeśli mają to być podhalańskie pastwiska – użyj dwóch odcieni zieleni (trawa bliżej i dalej) oraz koloru nieba.
 2. Podziel ścianę „mniej więcej” na obszar nieba i gór. Wyznacz granicę między kolorami przyklejając taśmę malarską…
 3. Jeśli masz ambicje, by krajobraz był głęboki, zaplanuj kolejne warstwy koloru, zaczynając malowanie od tych najbardziej oddalonych, by ułatwić sobie wytyczanie krawędzi kolejnych bliższych.
 4. Uzbrój się w cierpliwość, czekaj aż wyschną kolejne warstwy farby. Dopiero wówczas doklejaj kolejne granice koloru z taśmy.
 5. Po zakończeniu malowania bazy, masz kilka możliwości. Wariant na lenia minimalistę – możesz taki zygzak zostawić i tyle – i tak jest fajnie, bo coś się dzieje. Wariant rodzic twórca level master – możesz domalować małe obiekty ręcznie np. śnieg na szczytach, słońce, chmurki, pojedyncze roślinki, motylki, rybki, planety itp.. Wersja jestem ambitny, ale nie mam czasu: możesz iść na skróty i najzwyczajniej coś gotowego ponaklejać np. zwierzątka, grzyby, pojazdy, fluorescencyjne gwiazdy itp. – i tak zrobiłeś więcej niż inni! Brawo Ty! ? Najwięcej kreatywności i zaangażowania wymaga wersja 3D – mam nadzieję, że młody też się wkręci, bo szkoda będzie dziur w suficie i tych gałęzi z lasu przytarganych – czyli tworzenie dekoracji zawierającej również obiekty wystające ze ściany a nawet podwieszane do sufitu np. samoloty i pojazdy kosmiczne, głowy zwierząt, macki potworów, fragmenty roślin itp. itd.

POWODZENIA ?

Wybór foto z Pinterest

Komentarz

13
 1. Ależ to fajnie wygląda! Pięknie.

 2. Jaaaakie świetne! 🙂 🙂 🙂 Proste rozwiązanie, a jak wiele zmienia! 🙂 I pokoik staje się bardzo klimatyczny, przytulny i z pomysłem!

 3. Piękne inspiracje. My też nie dalej jak półtora roku temu pobawiliśmy się w kreatorów i wymyśliliśmy sobie kolorowe kółka na ścianie w pokoju Zacieszków. Trochę zabawy przy tym było, bo najpierw poprzyklejać taśmę i uformować ją na kształt kółek, potem je odpowiednio różnymi kolorowymi farbami wypełnić, a na koniec oderwać taśmę bez jakichkolwiek strat na ścianie. No ale efekt przeszedł nasze oczekiwania 🙂

  • Room Rebel

   bomba 🙂 właśnie o takie kreatywne figle w malowaniu chodzi! brawo! a podeślesz jakieś foto? 🙂

 4. Pięknie 🙂 ja niestety nie mam takich zdolności 🙂

 5. Bardzo estetyczne i stylowe są te pokoje. Świetna robota ludzi którzy nad nimi pracowali.

 6. Dumam właśnie nad takimi górkami u córki

 7. Świetne pomysły i na pewno skorzystam jesienią podczas urządzania pokoiku Księżniczki ?

 8. Ale fajny sposób na zmianę wystroju pokoju 🙂

 9. Ojej widzę że w dość prosty sposób i odrobinie chęci mozna wyczarować takie cuda, nieźle 🙂

 10. alexanderkowo.pl

  Bardzo podoba mi się to ze ścianą spinaczkową 🙂

 11. Minimalizm w czystej formie! Pięknie to wygląda, jednak ja chyba bym się nie podjęła samodzielnego malowania. Mam talent do wyjątkowego psucia najłatwiejszych czynności związanych z malowaniem 😉

Co o tym sądzisz? :)