od-mateuszaMały pokoik dla dwójki kilkulatków: ona kocha Elzę a on Spidermana. Ona idzie do szkoły w stroju królewny a on w przedszkolu walczy wyimaginowanym mieczem ninja.

Wyzwania projektowe: wykorzystać meble, które już stoją w pokoju (dwie duże szafy, fotel do czytania, regały i półki), dostawić spanie dla dwojga + chętnie zapasowe dla gości, przewidzieć podwójny blat do pracy i nauki. Estetycznie gender neutralnie, z szarością bo już w domu takowa się plącze, ale niezbyt ponuro bo w pokoju bywa ciemnawo…

Stało się zgodnie z życzeniem. Dotychczasowe sprzęty wykorzystane w 90% – stary fotel zyskał nowe obicie, szafa nowe gałki a regaliki i półki wzbogacone o kolorystycznie dobrane pudełka też wydają się jakby inne 🙂 Piętrowe łóżko to baza do wielu zabaw, a w razie potrzeby ukrywa zapasowe spanie dla gości! Podwójny blat z nadstawką obecnie na wysokości odpowiedniej dla kilkulatków ma regulowane nogi, które będą rosły razem z dziećmi.

Szarość i turkus idealnie komponują się z bielą mebelków. W oknie pojawiły się białe plisy oraz zaciemniająca roleta a boczną ścianę dekoruje kotara w kolorach dominujących w pokoju.

Zadowoleni wszyscy: rodzice – bo nakłady były niewielkie, dzieciaki – bo wszystko odbyło się w czasie wakacji i nowy pokój był wielką niespodzianką, Room Rebel – bo nic nie cieszy bardziej niż realizacja, w której mieszkają szczęśliwi lokatorzy 🙂

54213 967

a jak było przed metamorfozą?

projekt-bez-tytulu-4

 

 

 

 

Komentarz

0

Co o tym sądzisz? :)