pienki

Pamiętacie kobietę z pieńkiem z Twin Peaks? To nie będzie o niej, ale właśnie mi się przypomniała, bo mowa będzie właśnie o pniach, pieńkach i badylach 🙂

Od kilku lat wyraźne widoczny jest trend oparty na naturalnych materiałach, często z odzysku, a czasem jakby wprost z lasu, czy ogrodu! Pieńki, gałązki, konary… wszystko to wprowadza magiczny nastrój. Trochę, jak w starej szafie, w której niespodziewanie kłują igły choinek bajkowego lasu, gdy przechodzi się do Narnii…

Pieńki, czasem nawet nie okorowane, doskonale spełniają się w roli stolików nocnych, czy taboretów. Grube gałęzie, najlepiej oczyszczone lub pomalowane, to świetne karnisze do zasłon i kotar, wieszaki na ubrania, relingi do ekspozycji dziecięcych prac lub pamiątek. Ramię grubego konara to wspaniała podstawa do oplątania kabla lampy lub sznura światełek.

Jeśli macie przestrzeń, spróbujcie zbudować z gałęzi tipi – nadzwyczaj modny i uroczy element dziecięcego królestwa. Poczujcie się, jak podczas budowania szałasu w lesie 🙂

Cieńsze gałązki pojedynczo lub zgrupowane pasują do wyrobu ozdób, małych wieszaczków np. na dziewczęcą biżuterię, jako surowiec do fantazyjnych mobili, ramek do obrazków i wielu kreatywnych projektów DIY.

Niektóre dekoracyjne pnie ściętych drzew mogą być użyte w całości, jako elementy wystroju pokoju np. oparte o ścian, czy jako „prowizoryczna drabina”, zagłówek do łóżka itp. Plastry pieńków świetnie nadają się na niebanalne nogi do mebli, uchwyty do szuflad, podstawki, a wydrążone jako kubeczki na przybory na biurku.

Możliwości są nieograniczone a efekty niepowtarzalne w sposób gwarantowany, bo dwóch identycznych gałęzi na świecie nie ma. A najfajniejsze jest, że poszukiwanie nowego „mebla” można prowadzić z dziećmi podczas spaceru, czy wakacji. Moja znajoma kiedyś targała z innego kontynentu liść palmy, bo miała wizję, że zrobi z niego element baldachimu! I zrobiła to, choć wszyscy podejrzewali zaburzenia psychiczne :).

Do eksperymentów z pniami, badylami, gałęziami nadaje się sąsiedztwo neutralnych spokojnych kolorów i towarzyszących im naturalnych materiałów: surowe drewno, plecionki, naturalne tkaniny i skóry i futerka (lub ich imitacje).

Powodzenia 🙂

pienki-2pienki3pip22 ppi1

 

 

Komentarz

0

Co o tym sądzisz? :)