Porządek na biurku sprzyja koncentracji i ułatwia produktywną pracę. Nauka lepiej przychodzi dziecku, gdy wokół panuje ład, nadmiar przedmiotów nie rozprasza, a w razie potrzeby wszystko jest na swoim miejscu i w zasięgu ręki. Oczywistymi sprzymierzeńcami są dobrze zorganizowane szuflady, organizery na przybory piśmiennicze, korytka na artykuły papiernicze itp.

Przestrzeń nad biurkiem to idealne miejsce na: plany lekcji, kalendarze, własne prace, notatki, wycinki z gazet, zdjęcia, ulotki, pamiątki, drobne przedmioty ważne dla dziecka itp.

Room Rebel podpowiada szereg rozwiązań, jak zagospodarować ścianę nad biurkiem:

 1. Stalowe linki – na stalowych linkach rozpiętych na ścianie nad biurkiem można rozwieszać kartki za pomocą spinaczy do papieru lub klamerek do prania! Tanie i niebanalne.
 2. Relingi – rozwiązanie podkradzione z kuchni – na metalowych relingach możliwe jest zawieszenie kubełków na przybory, które nie zmieściły się na biurku. To bardzo funkcjonalne i  uniwersalne rozwiązanie.
 3. Tablica z dziurkami nad biurkiem – prosto z garażu albo warsztatu – gęsto rozmieszczone dziurki pozwalają zagospodarować tablicę w zależności od zmieniających się potrzeb użytkownika.
 4. Kratownica z drucianej siatki – wraz z modą na metalowe koszyki i półki przyszła moda na druciane tablice – do metalowej kratownicy łatwo jest przypinać wszystko, podobnie jak do stalowych linek klamerkami i spinaczami.
 5. Tablice korkowe – klasyczne tablice, popularne w biurach, pracowniach, kuchniach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba gromadzenia rozmaitych kartek i małych przedmiotów w zasięgu wzorku. Od lat na stałym wyposażeniu dziecięcych „gabinetów”. Bardziej nowoczesne rozwiązanie – bardzo dekoracyjne i na czasie – to ściana oklejona korkiem! Świetny efekt dekoratorski a przy okazji ocieplenie ściany!
 6. Tablice kredowe – bardzo modne od kilku sezonów – zawieszane, naklejane lub malowane bezpośrednio na ścianie. Różne kolory farby tablicowej dają nieskończone możliwości kreacji. Tego typu tablica jest dekoracyjna ale służy raczej do robienia mało skomplikowanych notatek.
 7. Tablice magnetyczne – podobnie, jak kredowe mogą być elementem zawieszanym lub malowanym na ścianie. Dodatkowym atutem dekoratorskim jest wykorzystanie magnesów, które same w sobie mogą być dekoracyjne i zabawne.
 8. Tablice z rozpiętymi gumkami – pomysł dla majsterkowiczów – na starym blejtramie, lub w ramie obrazu wystarczy rozpiąć kilka tekstylnych gumek, do których przypinane będą kartki.
 9. Gotowe organizery – na rynku sporo jest gotowych zestawów z przegródkami, półeczkami, haczykami…
 10. Można też włączyć kreatywność i wymyślić jeszcze kolejne rozwiązania 🙂
  Gdy byłam w podstawówce, a były to czasy, gdy nie było w Polsce nawet Ikei, a lokalne trendy wnętrzarskie raczej nie ścigały się ze światowymi, zrobiłam sobie sama tablicę z dwóch płyt styropianu obciągniętego starą zasłonką J wszystkie dzieciaki mi zazdrościły! Polecam zatem twórcze podejście do ściany!

Pochwalicie się swoimi dokonaniami?

ss11 w1

Komentarz

0

Co o tym sądzisz? :)