Jest kilka gadżetów wnętrzarskich, które są tak uniwersalne i czadowe, że każdy by chciał! Ja uwielbiam niektóre meble i elementy dekoratorskie niezależnie od trendów i panującej mody i wcale nie uważam, by należało im się kategoryzowanie, czy są dziecięce, czy dorosłe. Wiem, że niektórzy rodzice, z którymi współpracuję, mają podobne podejście i czasem bywa, że w pokojach latorośli realizujemy trochę swoje małoletnie pragnienia, które nigdy wcześniej nie zostały spełnione. Czyż nie fajnie być w takich chwilach dorosłym?

Jedną z takich moich dziecięcych fantazji jest fotel. Ale nie taki zwykły uszak babciny, tylko wiszący okrągły lub owalny:  jajo, kula, bąbel… Nawet nie wiem, gdzie po raz pierwszy taki widziałam. To były czasy, gdy niemiecki katalog Ikea stanowił rarytas i źródło ekstrawaganckiej inspiracji. Skąd więc takie marzenie, nie mam pojęcia, w każdym razie wiele razy wyobrażałam sobie, jak chowam się w kokonie fotela i w kocyku czytam sobie ukryta przed całym światem we własnej skorupce. W zasadzie do dziś pomysł ten nie stracił na aktualności.

The Egg Chair, Ball Chair oraz Bubble Chair to trzy znakomite projekty, które od lat ’60 weszły na stałe do panteonu wnętrzarskich gwiazd i stały się ikonami designu. Dziś niezwykle modne, dostępne są w niezliczonych wariantach „inspirowanych” oryginałami. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, warto pokusić się na wkomponowanie we wnętrze wiszącej bańki mydlanej, rattanowego jajka, czy plecionej kuli. Kilkulatek będzie zachwycony, znajdując inspirację do zabawy a nastolatek doceni ponadczasowy styl i przytulne miejsce relaksu.

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrqqqqqqqqqqqqqqqqqaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadddddddddddddddddd

Komentarz

6
  1. chytra sztuka

    Ja mam na stanie taki piękny, kolorowy fotel, a po przeprowadzce chwilowo nie mam go gdzie zawiesić. Buuu. Twój wpis chyba mnie zmotywuje do zaangażowania Narzeczonego, żeby ogarnął miejsce na wiszący fotel ♥

  2. Wszystkie mi się niezmiernie podobają i widziałabym je w swoim domu.

  3. Przepiękna są wiszące fotele. Te przezroczyste kule są bardzo nowoczesne a z kolei drewniane i wiklinowe takie spokojne i wyciszające.Zgadzam się z Tobą, są uniwersalne, dla osoby w każdym wieku 🙂

  4. Nie jestem dzieckiem ale chętnie pobujałabym się w takim fotelu ?

  5. Fotel kula prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko… aż sama zastanawiam się nad takim do pokoju. 🙂

Co o tym sądzisz? :)